Bağ Kurmak

Alıntı

“Bir satış görevlisine öfkelenmeniz ile birkaç saat sonra komşunuzdan köpeğinizin havlamasıyla ilgili bir şikayet telefonu almanız arasında bağ kurmazsınız.

Öğle yemeğinde buluştuğunuz arkadaşınızla ortak bir arkadaşınızı çekiştirdikten sonra iş yerinde önemli bir müşterinizle sorun yaşamanız arasında bağ kurmazsınız.

Akşam yemeğinde haberlerdeki bir şeyle ilgili olumsuz konuşmanız ile gece mide ağrısından uyuyamamanız arasında bağ kurmazsınız.

Sokakta yere bir şey düşüren bir insana yardım etmek için durmanız ile on dakika sonra market kapısının önünde park yeri bulmanız arasında bağ kurmazsınız.

Akşam çocuğunuzun ödevine seve seve yardım etmeniz ile ertesi gün vergi iadesinin beklediğinizden fazla gelmesi arasında bağ kurmazsınız.

Bir arkadaşınıza iyilik etmeniz ile aynı hafta patronunuzun size iki maç bileti ya da konser davetiyesi vermesi arasında bağ kurmazsınız.

Oysa hayatınızın her anında verdiğinizi geri alırsınız. Siz arada bir bağ kursanız da kurmasanız da…”

Rhonda Byrne
http://en.wikipedia.org/wiki/Rhonda_Byrne

Kişisel bir misyon

Alıntı

“Yalnızlığını sev, korkma.  Başkalarından önce, kendin kendini anlamaya başlarsın, kendine yaklaşırsın.  Ayakların  yerin bir 40 fersah altına girer, bir de gökyüzüne kadar uzanır sessizce… Bir büyür, bir küçülür, kalıbını ölçer ve ertesi güne yine emin adımlarla yürürsün. Kendini tanıdığın ve anladığın sürece, kendi gücünün farkında olursun.  Aferin sana o zaman, belki o zaman sen de bana aferin dersin kimbilir? Ama çok da havaya girme, alacağın en büyük ödül huzurlu bir uykudur.”